Kajakklubben Esrum Sø

Børn og Unge

Flest km  børn/ungdom piger/drenge. Uddeles til det kvindelige/mandlige medlem i U12 (Min. 150 km), U14 (Min. 300 km) og U16 (Min. 500 km), der i løbet af kalenderåret har roet flest km.

Flest km 2016:
U12 Piger 245 km Katrine Marie Brockmann
U12 Drenge 95 km Kristoffer W. Kristiansen
U14 Piger 94 km Agnete Degn
U14 Drenge 376 km Daniel Andersen
U16 Piger 2682 km Karoline Holm Bergendorff
U16 Drenge 2430 km Mads Bundgaard-Nielsen
U18 Piger 594 km Astrid Felding Jensen
U18 Drenge 2807 km Matias Bundgaard-Nielsen
Klubmester 2015:
 
 
Flest km 2015:
U12 Piger 205 km Katrine Marie Brockmann
U12 Drenge 141 km Daniel Luiten
U14 Piger 530 km Sofie Nørtved Steenbjerg
U14 Drenge 1875 km Mads Bundgaard-Nielsen
U16 Piger 2264 km Karoline Holm Bergendorff
U16 Drenge 3239 km Christian H. Olsen
U18 Piger 118 km Frida Brockmann
U18 Drenge 3782 km Matias Bundgaard-Nielsen
Klubmester 2015:
U12 Piger Katrine Marie Brockmann
U12 Drenge Ingen
U14 Piger Lærke Meldgaard Steen
U14 Drenge Mads Bundgaard-Nielsen
U16 Piger Astrid Felding Jensen
U16 Drenge Nicco Andersen
 
Flest km 2014:
U12 Piger 190 km Solveig Theil Kuhn
U12 Drenge 101 km Kasper Wittnaach
U14 Piger 1003 km Karoline Bergendorff
U14 Drenge 1611 km Nicco Andersen
U16 Piger 771 km Astrid Felding Jensen
U16 Drenge 3461 km Matias Bundgaard-Nielsen
U18 Piger   Ingen
U18 Drenge 4367 km Anders Thor Lundberg
Klubmester 2014:
U12 Piger Katrine Brockmann
U12 Drenge Ingen
U14 Piger Signe Leer Bernstein
U14 Drenge Nicco Andersen
U16 Piger Astrid Felding Jensen
U16 Drenge Matias Bundgaard-Nielsen
 
Flest km 2013:
U12 Piger 616 km Flora Brix
U12 Drenge 503 km Mads Bundgaard-Nielsen
U14 Piger 820 km Astrid Felding Jensen
U14 Drenge 1069 km Christian Olsen
U16 Piger 286 km Frida Brockmann
U16 Drenge 1929 km Matias Bundgaard-Nielsen
Klubmester 2013:
U12 Piger Signe Leer Bernstein
U12 Drenge Mads Bundgaard-Nielsen
U14 Piger Astrid Felding Jensen
U14 Drenge Frederik Duch
U16 Piger Frida Brockmann
U16 Drenge Matias Bundgaard-Nielsen
 
Flest km 2012:
U12 Piger 625 km Flora Brix
U12 Drenge 605 km Mads Bundgaard-Nielsen
U14 Piger 783 km Astrid Felding Jensen
U14 Drenge 1761 km Matias Bundgaard-Nielsen
U16 Piger 682 km Frida Brockmann
U16 Drenge 2205 km Anders Lundberg
Klubmester 2012:
U12 Piger Eline Zørn
U12 Drenge Nicco Andersen
U14 Piger Astrid Felding Jensen
U14 Drenge Matias Bundgaard-Nielsen
U16 Piger Frida Brockmann
U16 Drenge Anders Lundberg
 
Flest km 2011:
U12 Piger 581 km Eline Zørn
U12 Drenge 348 km Nicco Andersen
U14 Piger 1007 km Frida Brockmann
U14 Drenge 767 km Matias Bundgaard-Nielsen
U16 Piger 1007 km Anna Krebs Lange-Willman
U16 Drenge 2036 km Asbjørn Skjernaa Faltum
Klubmester 2011:
U12 Piger Eline Zørn
U12 Drenge Jacob Kjærulf
U14 Piger Frida Brockmann
U14 Drenge Matias Bundgaard-Nielsen
U16 Piger Ingen
U16 Drenge Anders Lundberg
 
Flest km 2010:
U12 Piger 219 km Eline Zørn
U12 Drenge 584 km Matias Bundgaard-Nielsen
U14 Piger 839 km Anna Krebs Lange Willman
U14 Drenge 767 km Anders Lundberg
U16 Piger   Ingen
U16 Drenge 693 km Stefan Krebs Lange-Willman
Klubmester 2010:
U12 Piger Eline Zørn
U12 Drenge Matias Bundgaard-Nielsen
U14 Piger Frida Brockmann
U14 Drenge Anders Lundberg
U16 Piger Ingen
U16 Drenge Stefan Krebs Lange-Willman
 
Flest km 2009:
U12 Piger 320 km Frida Brockmann
U12 Drenge 329 km Matias Bundgaard-Nielsen
U14 Piger 266 km Anna Krebs
U14 Drenge 885 km Anders Lundberg
U16 Piger 607 km Estrid Faltum
U16 Drenge 939 km Sigurd Ildvedsen
Klubmester 2009:
U12 Piger Sara Cramon
U12 Drenge Matias Bundgaard-Nielsen
U14 Piger Anna Krebs
U14 Drenge Anders Lundberg
U16 Piger Ingen
U16 Drenge Sigurd Ildvedsen
 
Klubmester 2008:
U10/12 Piger Frida Brockmann
U10/12 Drenge Anders Lundberg
U14/16 Piger Estrid Faltum
U14/16 Drenge Sigurd Ildvedsen
Klubmester 2007:
U10/12 Piger Ikke uddelt
U10/12 Drenge Anders Lundberg
U14/16 Piger Estrid Faltum
U14/16 Drenge Sigurd Ildvedsen

 

Her er resultaterne fra tidligere år.

Flest km ungdom drenge:
1996: Toke Fosgaard 907 km
1997: Troels G. Hansen 1383 km
1998: Troels G. Hansen 1026 km
1999: Troels G. Hansen 601 km
2000: Bastian Carlsen 588 km
2001: Bastian Carlsen 517 km
2002: Mads Troels Thorsdal 580 km
2003: Marc Skovsbøg 513 km
2004: Marc Skovsbøg 736 km
2005: Ikke uddelt
2006: Ikke uddelt
2007: Sigurd Ildvedsen 468 km
2008: Sigurd Ildvedsen 534 km

Flest km ungdom piger:
1996: Sarah Lippert-Scherwin 170 km
1997: Sabrina Happel 254 km
1998: Tanja Bach Nielsen 1109 km
1999: Tanja Bach Nielsen 811 km
2000: Ikke uddelt
2001: Ikke uddelt
2002: Ikke uddelt
2003: Ikke uddelt
2004: Ikke uddelt
2005: Anna Liv Lundberg 330 km
2006: Estrid S. Faltum 251 km
2007: Mette Skov 313 km
2008: Estrid Faltum 404 km

Flest km børn drenge:
1996: Lars Lippert-Scherwin 191 km
1997: Mark Lassen 365 km
1998: Mathias Milfeldt 281 km
1999: Magnus Boye 96 km
2000: Ikke uddelt
2001: Martin Hedberg 103 km
2002: Mathias Lund 68 km
2003: Ikke uddelt
2004: Julius Lyk-Jensen 377 km
2005: Julius Lyk-Jensen 446 km
2006: Anders Lundberg 279 km
2007: Frederik Jensen 264 km
2008: Anders Lundberg 456 km

Flest km børn piger:
1996: Carina Jensen 169 km
1997: Tanja Bach Nielsen 740 km
1998: Carina Jensen 146 km
1999: Amanda Boye 38 km
2000: Ikke uddelt
2001: Ikke uddelt
2002: Emma Toke 75 km
2003: Emma Toke 125 km
2004: Anna-Liv Lundberg 204 km
2005: Estrid S. Faltum 340 km
2006: Ikke uddelt
2007: Ikke uddelt
2008: Anna Krebs 157 km

Handel

Kontakt

Adresse

  • Kajakklubben Esrum Sø
  • Krostien 11
  • Nødebo
  • 3480 Fredensborg